Діяльність ОУН на території Черкащини

ОУН

Вашій увазі пропонуємо перший проект-дослідження від команди ресурсу «Золотоноша історична». Представлена наукова робота була написана в рамках конкурсу-захисту Малої академії наук України та присвячена дослідженню діяльності проводів Організації Українських Націоналістів, її похідних груп на території Черкащини та ідеологічним революційним змінам в середовищі українського підпілля під час Другої світової війни. Проект посів друге місце серед загальноосвітніх навчальних закладів Черкаської області.

Метою роботи є дослідження саме ідеологічних причин успішного поширення ідей ОУН на сході України та діяльності українських націоналістів на цих територіях і на Золотоніщині зокрема, аналіз успішності та впливу на загальний український визвольний рух в цілому.

Актуальність зумовлена відсутністю однозначних поглядів в літературних джерелах на питання ідеологічної платформи ОУН, яка була основною рушійною силою під час експансії ідей націоналізму на схід. Таким чином, основним завданням вказаної роботи є висунення гіпотези про органічне поєднання правих та лівих ідей як основний чинник успішного поширення діяльності ОУН за межами Галичини.

Основним результатом роботи є запропонований нами аналіз ідеологічних засад, постанов Установчих зборів та вплив лівих течій на діяльність Організації, їхньої ролі у поширенні діяльності. Також у роботі досліджена діяльність ОУН на території Черкащини і Золотоноші зокрема.

Олександр Городинець,
Черкаське територіальне відділення МАН, Золотоніська гімназія ім. С.Д. Скляренка

Сергій Марченко,
Науковий керівник, редактор веб-ресурсу «Золотоноша історична»

 

Вступ 
Розділ 1. Ідеологічна еволюція Організації Українських Націоналістів у роки другої світової війни
Розділ 2. Діяльність ОУН в центральній, східній та південній Україні
2.1. Початок Другої світової війни та експансія українського націоналістичного підпілля на Схід
2.2. Зародження похідних груп ОУН
2.3. Похідні групи ОУН на території Черкащини
Розділ 3. Діяльність ОУН в Золотоноші
Висновки
Додатки

 

Читайте також

comments powered by HyperComments